ตารางบอล

479 เจลีก

กัมบะ โอซาก้า
17:00
ซานเฟรซเซ่ ฮิโรชิม่า

2405 Estonia - Meistriliiga

Tammeka
21:30
Trans
Flora
22:00
Vaprus
Legion
23:30
Paide

1233 Finland - Finland Cup

Inter Turku
22:00
HJK
Haka
22:30
KuPS
PK-35
23:00
HIFK

1796 Iceland - 2. Deild

Njardvík
01:00
KF
Völsungur
01:30
ÍR
Reynir
02:15
Víkingur Ólafsvík
Ægir
02:15
Höttur / Huginn
Fjardabyggd / Leiknir
02:15
Magni
Haukar
02:15
Thróttur Reykjavík

1578 Norway - NM Cup

Byåsen
23:00
Sandefjord
Kjelsås
23:00
Skeid
Moss
23:00
Start
Jerv
23:00
Odd
Sotra
23:00
Haugesund
Viking
23:00
Kristiansund
Eidsvold
23:00
Molde
Lillestrøm
23:00
Aalesund
Gjøvik-Lyn
23:00
Stabæk
Vålerenga
01:15
Bodø / Glimt

47 Sweden - Svenska Cupen

Trollhättan
00:00
Vänersborgs FK
Husqvarna
00:00
Motala
Ullared
00:30
Onsala
Järfälla
01:00
Stocksund

44 Argentina - Copa Argentina

Aldosivi
04:05
Newell's Old Boys

5 Brazil - Serie B

Guarani
07:30
Ituano
Cruzeiro
07:30
Sport Recife
Vila Nova
07:30
Ponte Preta
Náutico
05:00
Criciúma

458 Mexico - Liga de Expansión MX

Tapatío
05:00
Durango

3483 อเมริกา เมเจอร์ลีก

ซินซินนาติ
06:30
นิวยอร์กซิตี
โตรอนโต้ เอฟซี
06:30
โคลัมบัส ครูว์

3483 USA - US Open Cup

ออร์แลนโด้ ซิตี้
06:00
Nashville SC

3483 ยูไนเต็ด ซอคเกอร์ ลีก

San Antonio
08:00
Tulsa Roughnecks
Charleston Battery
06:30
Atlanta United II

1320 Congo DR - Super Ligue

Maniema Union
20:00
Don Bosco

23 Côte d'Ivoire - Ligue 1

ES Bafing
00:00
Lys Sassandra

886 Egypt - Premier League

Pyramids FC
00:00
ENPPI
Smouha
02:30
Al Ahly

3662 Gabon - Champoinnat D1

Akanda
21:30
Dikaki
Bitam
21:30
Cercle Mbéri
Lozo
21:30
Missile
Bouenguidi
21:30
Mounana
FC 105
22:00
Pélican
Stade Mandji
22:00
Oyem

1424 Morocco - Botola Pro

Difaâ El Jadida
00:00
Youssoufia Berrechid
FUS Rabat
00:00
Rapide Oued Zem
Ittihad Tanger
00:00
Maghreb Fès
Riadi Salmi
00:00
Hassania Agadir
Mouloudia Oujda
00:00
Wydad Casablanca
Raja Casablanca
00:00
FAR Rabat
Khouribga
02:30
Olympic Safi
RSB Berkane
02:30
Chabab Mohammédia

35210 Tanzania - Ligi kuu Bara

Kagera Sugar
20:00
Polisi Tanzania
Coastal Union
20:00
Geita Gold
Dodoma Jiji
20:00
KMC
Ruvu Shooting
20:00
Tanzania Prisons
Mbeya City
20:00
Namungo
Mbeya Kwanza
20:00
Simba
Azam
20:00
Biashara United
Young Africans
20:00
Mtibwa Sugar

155043 Bangladesh - Premier League

Muktijoddha SKC
17:00
Bangladesh Police

1004 Canada - PCSL

Khalsa
10:00
Tigers Vancouver

5618 China PR - Super League

Shanghai SIPG
14:30
Shanghai Shenhua
Meizhou Hakka
16:00
Shijiazhuang Ever Bright
Shenzhen
16:30
Tianjin Teda
Changchun Yatai
18:30
Hangzhou

5618 China PR - League One

Nantong Zhiyun
15:00
Qingdao Youth Island
Zibo Sunday
15:00
Guangxi Baoyun

712 Korea Republic - Korean Cup

Jeonbuk Motors
17:00
Suwon Bluewings
Daegu
17:00
Pohang Steelers
Ulsan
17:00
Bucheon 1995
Busan Transportation
17:00
Seoul

3995 Malaysia - Super League

Terengganu
20:00
Negeri Sembilan

11240938 เอเอฟซีคัพ

Eastern
05:00
CPK

11555657 South America - Copa Sudamericana

Colo-Colo
07:30
Internacional
The Strongest
05:15
Ceará

11555657 South America - Copa Libertadores

Corinthians
07:30
Boca Juniors
Athletico PR
07:30
Libertad
Cerro Porteño
05:15
Palmeiras
Talleres Córdoba
05:15
Colón

1233 Finland - Kakkonen

EPS
22:30
SalPa
VJS
22:30
HJS Akatemia
I-Kissat
23:00
GrIFK

47 Sweden - Division 2: Norra Gotaland

Säffle SK
00:30
Lidköping

47 Sweden - Division 2: Sodra Svealand

Huddinge
01:00
IFK Eskilstuna

5 Brazil - Baiano 2

Galicia
01:00
Jequié
ABPN Canaã
05:00
Itabuna
Fluminense de Feira
05:15
Flamengo BA
Botafogo BA
06:00
Juazeiro BA
Jacobinense
06:00
Jacobina

5 Brazil - Cearense 2

Barbalha
01:00
Cariri
Floresta
01:00
Itapipoca
Pague Menos
01:00
Guarany de Sobral
Maranguape
01:00
Horizonte
Tiradentes CE
01:00
Guarani de Juazeiro

911987 Bhutan - Super League

Tertons
17:00
BFF Academy U19
Takin
20:00
RTC

99474 World - Friendly International Women

สหรัฐอเมริกา W
09:00
Colombia W
Poland W
20:30
Iceland W
Denmark W
23:00
นอร์เวย์ W

2405 Estonia - Estonian Cup

Soccernet
23:30
Jogeva
Zenit Tallinn
00:00
JK Poseidon
FCI Tallinn
00:45
Eston Villa

7563 Somalia - Nation Link Telecom Championship

Badbaado
05:00
Gaadiidka

344167 N/C America - Concacaf Championship U20

Panama U20
09:00
Honduras U20
Dominican Republic U20
06:00
Jamaica U20

98 Australia - Npl South Australian

Adelaide Olympic
18:00
Adelaide United ||

98 Australia - Northern Nsw

Lake Macquarie
16:00
Weston Bears
Maitland
16:00
Lambton Jaffas
Valentine
16:30
Hamilton Olympic

3483 USA - USL League One

Greenville Triumph
06:00
North Carolina

44 Argentina - Reserve League

Lanús Res.
05:00
Unión Santa Fe Res.
Estudiantes La Plata Res
05:00
Arsenal Res.
Banfield Res.
05:00
Boca Juniors Res.

2507 Gambia - GFA League

Steve Biko
23:00
Falcons

1004 Canada - Premier League

Forge
06:00
Valour

1796 Iceland - 4. Deild

KM
03:00
Álftanes
Berserkir / Mídas
03:00
Hafnir
KB
03:00
Léttir
ÍBU
03:00
Árborg
Álafoss
03:00
GG
Smári
03:00
Hamar

491 Northern Ireland - Championship Women

Foyle Belles W
01:30
Ballymacash W
Killen Rangers W
01:30
Coleraine W
Ballymena Allstars W
01:30
Comber Rec. W
Larne W
02:00
St. James' Swifts W

1796 Iceland - 1. Deild Women

Fjölnir W
01:30
Víkingur Reykjavík W
FH W
02:15
Tindastóll W
Grindavík W
02:15
Fylkir W

1190 Paraguay - Copa Paraguay

Obreros Unidos
00:30
2 de Mayo
Sport Colonial
03:00
Pastoreo

1233 Finland - Kolmonen

Ri-Pa
07:00
PeKa
SavU
22:30
IPS Edustus
Jyväskylä Blackbird
23:00
PK-37
RPS Lions
23:00
STPS

99474 World - Club Friendlies 3

SSC Farul
15:00
Braşov
Sigma Olomouc
15:30
Vyškov
Slovan Liberec
16:00
Vlašim
Teplice
16:00
Varnsdorf
คลับ บรูกก์
20:30
Lierse Kempenzonen
Cherno More
21:00
Sozopol
Górnik Łęczna
21:00
Puszcza Niepołomice
Púchov
21:00
Třinec
Jastrzębie
22:00
Ruch Chorzów
Baník Ostrava
22:00
Zlín
Tychy 71
22:00
Garbarnia Kraków
Stade Lausanne-Ouchy
22:00
Servette
SSC Farul
22:00
Mioveni
Pardubice
22:00
Příbram
Nieciecza
23:00
Karviná
เอสเค สลาเวีย ปราก
23:00
โอลิมเปียกอส
Chojniczanka Chojnice
23:00
Kalisz
Aubstadt
23:00
Eintracht Bamberg
Makkabi
23:00
แฮร์ธ่า เบอร์ลิน
Monheim
23:30
VfL Bochum 1848
Deisenhofen
00:00
Pipinsried
ซีเอสเคเอ มอสโก
00:00
เซนิต
Lausanne Sport
01:00
ดินาโมเคียฟ
Raith Rovers
01:45
Queen of the South
Mura
05:00
Vojvodina
Europa FC
05:00
Hearts

99474 World - Club Friendlies 4

Šamorín
15:30
Petržalka akadémia
Saturn Ramenskoye
17:00
Ryazan
Slavoj Trebišov
22:00
Tatran Prešov
Shkupi
23:00
Gjilani
Mladost Novi Sad
23:30
Sutjeska
Bersenbrück
00:00
BW Lohne

1233 Finland - Kolmonen - Pohjoinen

Tervarit-j
22:30
HauPa