ตารางบอล

99474 World - Friendly International

กานา
00:00
โกตดิวัวร์
โมร็อกโก
02:00
บูร์กินาฟาโซ

99474 World - Club Friendlies

Benesov
15:00
Motorlet Praha
Hranice
15:00
Viktoria Otrokovice
Sparta Kutná Hora
15:00
Benatky nad Jizerou
Hlučín
16:00
Nový Jičín
Asker
18:00
Moss
Carl Zeiss Jena
18:00
Wismut Gera
Tromsdalen
19:00
Alta
Eckernforder SV
19:00
Weiche Flensburg
Fram
20:00
Kvik Halden
มัลโม่
20:00
Kalmar
Spartans
20:00
Lothian Hutchison
Øygarden
20:30
Florø
Sokol Živanice
21:00
Slavia Praha II
Chatham Town
21:00
Rochester United
Cumbernauld Colts
21:00
Blantyre Victoria
Chayka
21:00
Akron
Telfs
22:00
Natters
Ufa
22:00
Veles
Kalsdorf
23:00
Maribor
Hertha
23:30
SPG Kornspitz Pregarten

41 ฟุตบอลยูโร 2020

เวลส์
20:00
สวิตเซอร์แลนด์
เดนมาร์ก
23:00
ฟินแลนด์
เบลเยียม
02:00
รัสเซีย

462 England - National League

Torquay United
18:00
Notts County

11 Germany - Regionalliga: Südwest

Sonnenhof Großaspach
19:00
Bahlinger SC
Hoffenheim II
19:00
Aalen
Freiburg II
19:00
TuS RW Koblenz
Bayern Alzenau
19:00
Elversberg
Ulm
19:00
Homburg
Teutonia WS
19:00
Hessen Kassel
Stuttgart II
19:00
Eintracht Stadtallendorf
Pirmasens
19:00
Schott Mainz

11 Germany - Oberliga: Baden-Wurttemberg

Oberachern
20:30
Freiburger FC
Spfr. Dorfmerkingen
20:30
Stuttgarter Kickers
Ravensburg
20:30
Lörrach-Brombach
Rielasingen-Arlen
20:30
SGV Freiberg
Backnang
20:30
Ilshofen
CfR Pforzheim
20:30
Sandhausen II
Villingen
20:30
Reutlingen
Bissingen
20:30
Nöttingen
Astoria Walldorf II
20:30
Bruchsal
Neckarsulmer SU
20:30
Linx

11 Germany - Oberliga: Hessen

Lehnerz
20:00
Viktoria Griesheim
Buchonia Flieden
20:00
SV Zeilsheim
SV Steinbach
20:00
Rot-Weiß Hadamar
Hessen Dreieich
20:00
Fernwald
Eddersheim
20:00
Türk Gücü Friedberg
Waldgirmes
20:00
Rot-Weiß Walldorf
Dietkirchen
20:00
FV Bad Vilbel
Ginsheim
20:00
Neuhof
FC 1906 Erlensee
20:00
Hunfelder SV
Baunatal
20:00
Hanau 93

212 Belarus - Pershaya Liga

Gomelzheldortrans
19:00
Naftan
Shakhtyor Petrikov
21:00
Dnepr Mogilev
Orsha
23:00
Belshina

125 Greece - Football League

Olympiakos Volos
21:00
Thesprotos
Veria
00:00
Kavala

1796 Iceland - Pepsideild

Breidablik
21:00
Fylkir
Víkingur Reykjavík
00:00
FH
Stjarnan
00:00
Valur

1796 Iceland - Inkasso-Deildin

Vestri
20:00
Afturelding

1796 Iceland - 2. Deild

Kári
21:00
Fjardabyggd
Völsungur
21:00
Leiknir Fáskrúdsfj.

455 Republic of Ireland - Premier Division

Longford Town
01:30
St Patrick's
Sligo Rovers
01:45
Drogheda United

1578 นอร์เวย์ อีลิทซีเรียน

Sandefjord
20:00
Molde
Kristiansund
20:00
Odd

1578 Norway - Obos-Ligaen

Åsane
23:00
Start
Grorud
23:00
KFUM
HamKam
23:00
Strømmen
Jerv
23:00
Bryne
Ranheim
23:00
Sogndal
Sandnes Ulf
23:00
Raufoss
Ullensaker / Kisa
23:00
Stjørdals-Blink
Aalesund
01:00
Fredrikstad

47 Sweden - Superettan

AFC Eskilstuna
18:00
Falkenberg
Västerås SK
18:00
Öster
Akropolis
20:00
Vasalund
Örgryte
20:00
Jönköpings Södra
Landskrona
20:00
Brage

47 Sweden - Ettan: North

Assyriska
18:00
Haninge
Gefle
21:00
Täby
IF Karlstad Fotboll
21:00
Sollentuna
Hudiksvall
21:00
Dalkurd
Örebro Syrianska
22:00
Umeå

47 Sweden - Ettan: South

Linköping City
18:00
Tvååker
IFK Malmö
18:00
Österlen
Assyriska Turabdin
21:00
Lindome
Oskarshamns AIK
21:00
Lund
Åtvidaberg
21:00
Vänersborgs IF
Torns
21:00
Skövde AIK

5 Brazil - Serie A

Palmeiras
05:00
Corinthians
Santos
05:00
Juventude

5 Brazil - Serie B

Guarani
07:30
Náutico
CRB
02:30
Confiança
Vila Nova
05:00
CSA
Brasil de Pelotas
05:00
Vasco da Gama

5 Brazil - Serie C

Novorizontino
01:00
Oeste
EC São José
01:00
Ituano
Manaus
03:00
Floresta
Botafogo SP
03:00
Mirassol
Jacuipense
05:00
Paysandu

99474 World - WC Qualification Concacaf

St. Kitts and Nevis
03:00
เอลซัลวาดอร์
Haiti
04:00
Canada
Panama
06:05
กือราเซา

158 Uruguay - Primera Division

River Plate
01:00
Progreso
Cerrito
03:15
Plaza Colonia
Peñarol
06:15
Rentistas

3483 อเมริกา เมเจอร์ลีก

สปอร์ติ้ง แคนซัส ซิตี้
02:00
Austin

3483 ยูไนเต็ด ซอคเกอร์ ลีก

Las Vegas Lights
09:30
San Antonio
Pittsburgh Riverhounds
06:00
Miami FC II
Louisville City
06:30
Memphis 901

911 Angola - Girabola

Onze Bravos
21:00
Recreativo do Libolo
Sporting de Cabinda
21:30
Recreativo da Caála
Interclube
21:30
Cubango
Baixa de Kassange
21:30
Sagrada Esperança
Progresso
22:30
Académica do Lobito
Petro de Luanda
22:30
1º de Agosto

607 Burkina Faso - Premier League

Douanes
01:00
Salitas

1560 Congo - Super Ligue

Lubumbashi Sport
21:30
Groupe Bazano

26833 Grenada - Premier Division

Hard Rock
04:00
Camerhogne
ควีนส์พาร์กเรนเจอส์
06:15
St. John's
Hurricanes
06:15
Paradise
SAB Spartans
06:15
Eagles Super Strikers
Chantimelle
06:15
Mt. Rich

1703 Guinea - Ligue 1

Hafia
05:00
Horoya
ASFAG
05:00
Flamme Olympique

16175 Libya - Premier League

Al-Akhdar
21:30
Shabaab Al Jabal
Abu Salim
22:00
Olympic Azzaweya

1424 Morocco - Botola 2

Kawkab Marrakech
23:00
Stade Marocain
AS Salé
23:00
Olympique Dcheïra
UTS Rabat
23:00
Riadi Salmi
Raja Beni Mellal
23:00
Wydad Fès
Racing de Casablanca
23:00
Ittihad Khemisset
Chabab Atlas Khénifra
23:00
Chabab Ben Guerir
Widad Témara
23:00
Tihad Casablanca

200 Senegal - Ligue 1

Niarry Tally
00:00
Generation Foot

56518 Sudan - Sudan Premier League

Al Merreikh
05:00
Alamal Atbara
Al Hilal Omdurman
05:00
Hilal Obayed

2568 Zambia - Super League

Lumwana Radiants
20:00
Red Arrows
Young Green Eagles
20:00
Nkana

712 Korea Republic - National League

Ulsan Citize
17:00
Gimpo
Mokpo City
17:00
Yangju Citizen
Changwon City
17:00
Paju Citizen

245 Czech Republic - 3. Liga CFL

Benesov
15:15
Karlovy Vary
Loko Vltavín
15:15
Sokol Hostoun
Králův Dvůr
15:30
Příbram II
Sokol Brozany
22:00
Bohemians 1905 II
Sokol Zápy
22:00
Mlada Boleslav II
Zbuzany
22:00
Ústí nad Orlicí
Dukla Praha II
22:00
Přepeře
Sokol Živanice
22:00
Teplice II
Pardubice II
22:00
Jablonec II
Jiskra Domažlice
22:00
Motorlet Praha

245 Czech Republic - 4. Liga Division A

Slavoj Mýto
22:00
Jindrichuv Hradec
Český lev - Union Beroun
22:00
Hvězda Cheb
Marianske Lazne
22:00
Tatran Sedlcany
Spartak Sobeslav
22:00
Petřín Plzeň
Rokycany
22:00
Doubravka
Klatovy
22:00
Sokol Lom
Otava Katovice
22:00
Prestice
České Budějovice II
22:00
Hořovicko

245 Czech Republic - 4. Liga Division B

Kladno
15:15
Louny
Chomutov
22:00
Český Brod
Dobris
22:00
Slaný
Aritma Praha
22:00
Neratovice-Byškovice
FK Brandys nad Labem
22:00
Olympie Brezova
Tatran Rakovnik
22:00
Ostrov
Banik Sous
22:00
Meteor Praha
Arsenal Česká Lípa
22:00
Štětí

245 Czech Republic - 4. Liga Division C

Velke Hamry
15:30
Trutnov
Dvůr Králové
22:00
Vysoke Myto
Čáslav
22:00
Letohrad
Sokol Libiš
22:00
Polaban Nymburk
Hlinsko
22:00
Benatky nad Jizerou
Kosmonosy
22:00
Poříčany
Horky nad Jizerou
22:00
Sparta Kutná Hora

1233 Finland - Kakkonen

JS Hercules
18:00
JBK
MiPK
18:00
MYPA
RoPS II
19:30
Kraft
KuFu-98
20:00
Kiffen

17 France - CFA Group A

Rouen
23:00
Granville
C' Chartres
23:00
Stade Plabennec
Blois
23:00
Chateaubriant Voltigeurs
Saint-Malo
23:00
Poissy
Versailles
23:00
Lorient II
St-Pryvé St-Hilaire
23:00
Sainte Geneviève
Guingamp II
23:00
Vannes

17 France - CFA Group C

Monaco II
21:00
Olympique Marseille II
Martigues
23:00
Fréjus St-Raphaël
Aubagne
23:00
Rumilly Vallieres
Andrézieux
23:00
Saint-Priest
Toulon
23:00
Louhans-Cuiseaux
Grasse
23:00
Marignane Gignac

251 Italy - Serie D: Girone A

Chieri
21:00
Derthona

251 Italy - Serie D: Girone C

Cjarlins Muzane
21:00
Belluno

251 Italy - Serie D: Girone G

Latte Dolce
20:00
SSC Giugliano
Nuova Monterosi
21:30
Carbonia

2 Poland - 2. Liga East

Sokół Ostróda
17:00
Katowice
Stal Rzeszów
17:00
Lech Poznań II
Chojniczanka Chojnice
17:00
Polkowice
Bytovia Bytów
17:00
Pogoń Siedlce
Motor Lublin
17:00
Olimpia Grudziądz
Wigry Suwałki
17:00
Znicz Pruszków
Kalisz
17:00
Olimpia Elbląg
Śląsk Wrocław II
17:00
Stargard Szczeciński
Garbarnia Kraków
17:00
SKRA Częstochowa

401 Slovakia - 3. Liga - West

Nitra II
16:00
Spartak Myjava
Kalna n. Hronom
22:00
Galanta
Povazska Bystrica
22:00
Marcelová
Slovan Duslo Šaľa
22:00
Beluša
Nové Zámky
22:00
Lednické Rovne
Castkovce
22:00
Nové Mesto nad Váhom

32 Spain - Tercera - Group 1

Ourense CF
00:00
Arzúa

32 Spain - Tercera - Group 3

Rinconeda Polanco
00:00
Castro

32 Spain - Tercera - Group 4

Sodupe
22:45
Somorrostro
Durango
23:00
Urgatzi
Santurtzi
23:00
Tolosa
Lagun Onak
23:00
Aurrera de Ondarroa
Ariznabarra
23:00
Balmaseda

32 Spain - Tercera - Group 5

Peralada
22:30
Pobla Mafumet

32 Spain - Tercera - Group 8

Colegios Diocesanos
21:00
La Bañeza
Beroil Bupolsa
23:00
UD Santa Marta
Almazán
23:00
Salamanca II

32 Spain - Tercera - Group 11

Ferriolense
23:00
Binissalem
Felanitx
23:30
Esporles
Génova
00:00
Santa Catalina Atlético

32 Spain - Tercera - Group 12

Atletico Victoria
18:00
La Cuadra
Ibarra
23:00
Arucas

32 Spain - Tercera - Group 15

Fontellas
21:30
Beti Onak
Lourdes
22:00
River Ega
Bidezarra
23:00
Subiza
Baztan
23:30
Corellano

32 Spain - Tercera - Group 17

San Juan de Mozarrifar
05:00
Almudévar

47 Sweden - Division 2: Norra Gotaland

Grebbestad
19:00
Oddevold
Kumla
19:00
Ahlafors

47 Sweden - Division 2: Norra Svealand

Karlberg
19:00
Kungsängen
Enskede
19:00
IFK Österåker
Gamla Upsala
21:00
Arlanda

47 Sweden - Division 2: Norrland

Frösö
18:00
Notvikens IK
Täfteå
19:00
Boden
Stöde
19:00
Umeå FC Akademi

47 Sweden - Division 2: Ostra Gotaland

Asarum
21:00
Hässleholms IF

47 Sweden - Division 2: Sodra Svealand

Rynninge
19:00
Syrianska
Tyreso
19:00
Mjolby

47 Sweden - Division 2: Vastra Gotaland

Assyriska BK
18:00
Dalstorps
Torslanda
19:00
Ängelholm

5 Brazil - Carioca 2

Americano
01:00
Cabofriense
Friburguense
01:00
Gonçalense
CFRJ / Marica
01:00
América RJ
Angra dos Reis
01:00
Sampaio Corrêa RJ
Audax Rio
01:00
Macaé

5 Brazil - Paulista A3

CA Linense
04:00
Primavera SP

44 Argentina - Torneo Federal A

Crucero del Norte
05:00
Chaco For Ever
Unión Sunchales
05:00
Racing Córdoba
Defensores Belgrano VR
05:00
Gimnasia Concepción
Def. de Pronunciamiento
05:00
Douglas Haig
Sportivo Belgrano
05:00
Sportivo Las Parejas
Sarmiento Resistencia
05:00
Boca Unidos
Gimnasia y Tiro
05:00
CDJU Gualeguaychu
Deportivo Madryn
05:00
Ciudad de Bolívar
Sol de Mayo
05:00
Olimpo
Huracán Las Heras
05:00
Sportivo Peñarol
Deportivo Camioneros
05:00
Estudiantes de San Luis
Juventud Unida Univ.
05:00
Independiente Chivilcoy
Sansinena
05:00
Cipolletti
Sportivo Desamparados
05:00
Circulo Deportivo
Villa Mitre
05:00
Ferro Carril Oeste LP

44569 Aruba - Division de Honor

La Fama
05:00
RCA

98 ออสเตรเลีย เอ ลีก

เซ็นทรัล โคสต์ มาริเนอร์ส
16:05
Macarthur

712 Korea Republic - K League 2

Anyang
14:00
Seoul E.
Asan Mugunghwa
16:30
Daejeon Citizen

99474 World - Friendly International Women

Armenia W
20:00
Kazakhstan W
Luxembourg W
23:00
Belgium W
Uruguay W
01:00
Puerto Rico W
Slovenia W
01:00
Croatia W
Paraguay W
05:00
Colombia W

98 Australia - Brisbane Premier League

Toowong
16:00
Acacia Ridge
Albany Creek Excelsior
16:10
Western Spirit

98 Australia - Capital Territory

Woden Weston
10:15
Monaro Panthers
Belconnen United
12:00
Canberra Olympic

98 Australia - New South Wales

Sydney Olympic
14:30
Sydney II
Mt Druitt Town
16:00
Sutherland Sharks

7563 Somalia - Nation Link Telecom Championship

Elman
05:00
Horseed

98 Australia - Npl Western Australia

Perth Glory II
14:00
Perth
ECU Joondalup
14:00
Gwelup Croatia SC
Balcatta
14:00
Floreat Athena
Sorrento
14:00
Cockburn City
Inglewood United
14:00
Armadale
Rockingham City
14:00
Bayswater City

98 Australia - Npl Queensland

Capalaba
16:15
Eastern Suburbs Brisbane
Redlands United
16:30
Olympic
Magpies Crusaders
16:30
Gold Coast United

251 Italy - PrimaVera 1

Ascoli U19
16:00
Atalanta U19
Cagliari U19
17:00
Empoli U19
Fiorentina U19
20:00
Sampdoria U19

251 Italy - Primavera 2

Lecce U19
16:00
Cremonese U19
Parma U19
19:30
Napoli U19

245 Czech Republic - U19 League

Ostrava U19
15:00
Karvina U19
FC Fastav Zlin U19
15:30
Sigma Olomouc U19
Meteor Praha U19
16:00
Mlada Boleslav U19
FK Pardubice U19
16:00
Plzen U19
Pribram U19
18:00
Slovacko U19
Hradec Kralove U19
18:00
Ceske Budejovice U19
Slavia Prague U19
18:00
Brno U19
Sparta Praha U19
18:15
Opava U19

245 Czech Republic - First League Women

Dukla Prague W
18:00
Liberec W

2 Poland - Central Youth League

Hutnik Kraków U18
16:30
Gornik Z. U18
Gwarek Zabrze U18
17:00
Jagiellonia U18
Cracovia U18
18:00
Slask U18

98 Australia - Npl South Australian

Cumberland United
12:30
Adelaide Blue Eagles
South Adelaide Panthers
12:30
Campbelltown City
Adelaide Comets
12:30
Adelaide City
NE MetroStars
12:30
Sturt Lions
Adelaide Olympic
15:30
Adelaide United ||
Croydon Kings
17:00
Adelaide Raiders

98 Australia - Npl Victoria

Eastern Lions
12:00
Port Melbourne
South Melbourne
16:00
Oakleigh Cannons

62 Switzerland - 1.Liga Classic

Schötz
21:00
Luzern II
Muttenz
21:00
Bassecourt
Lausanne II
21:00
Lancy
Eschen / Mauren
21:00
Paradiso
Gossau
21:00
Wettswil-Bonstetten
Höngg
21:00
Red Star Zürich
Winterthur II
21:00
Balzers
Kosova
21:00
Dietikon
Buochs
22:00
Goldau
Meyrin
22:00
Young Boys II
Terre Sainte
22:00
Echallens
La Chaux-de-Fonds
22:00
Martigny Sports
Thalwil
22:30
Tuggen
Linth
23:00
St. Gallen II
Chênois
00:00
Bulle
Biel-Bienne
01:00
Solothurn

62 Switzerland - 1.Liga Promotion

YF Juventus
17:00
Köniz
Bavois
21:00
Étoile Carouge
Rapperswil-Jona
21:00
Basel II
Cham
21:00
Brühl
Black Stars
21:00
Sion II
Yverdon Sport
22:00
Stade Nyonnais
Bellinzona
00:30
Breitenrain

2493 Mauritania - Super D1

Garde Nationale
23:00
Police
Médine
01:25
Kedia

227 Russia - Pfl

Chita
13:00
Tver
Novosibirsk
17:00
Nosta
Dinamo Barnaul
17:00
Orenburg II

47 Sweden - Elitettan Women

Älvsjö AIK W
20:00
Brommapojkarna W

6783 Mozambique - Mocambola

Black Bulls Maputo
20:00
Textáfrica

32 Spain - Tercera - Playoffs

Formentera
21:45
Mallorca II
Atlético Paso
22:15
Santa Úrsula
Beti Kozkor
23:00
Huarte
Ardoi
23:30
Pamplona
Arosa
02:00
Estradense

32 Spain - Segunda Division Women

Arratia W
21:00
Atlético Revellín W
Unión Viera W
03:00
Pradejón W
Juventud San Sebastián W
05:00
Achamán W

5 Brazil - Carioca U20

Vasco U20
20:00
Fluminense U20
Portuguesa RJ U20
20:00
Bangu U20
Resende U20
21:00
Nova Iguaçu U20
Madureira U20
01:00
Boavista U20

2507 Gambia - GFA League

Hawks
03:00
Waa Banjul Football
Tallinding United
05:00
Real de Banjul

99474 World - Friendly International U23

Mexico U23
01:00
ออสเตรเลีย

98 Australia - Northern NSW FFA Cup Preliminary

Belmont Swansea
08:00
Weston Bears
Coffs City United
10:30
Lake Macquarie
Broadmeadow Magic
13:00
Port United
Lambton Jaffas
15:30
Hamilton Olympic

401 Slovakia - Youth League

Nitra U19
16:00
Dukla U19
Poprad U19
16:00
Podbrezová U19
Ružomberok U19
16:00
Trenčín U19
Senica U19
16:00
DAC U19
Spartak Trnava U19
16:00
Slovan Bratislava U19

98 Australia - Victoria NPL Youth League

Eastern Lions U21
09:30
Port Melbourne U21
South Melbourne U21
09:30
Oakleigh Cannons U21
Green Gully U21
12:00
Avondale Heights U21

479 Japan - Nadeshiko League 1

Cerezo Osaka W
12:00
Yokohama W

5724 Sierra Leone - Premier League

Old Edwardians
01:45
Central Parade

1796 Iceland - 4. Deild

GG
21:00
Snæfell
Kormákur / Hvöt
21:00
KB
Smári
21:00
ÍBU
Vængir Jupiters
23:00
Samherjar

1796 Iceland - 3. Deild

Tindastóll
21:00
ÍH
Vídir
21:00
Höttur / Huginn
Sindri
21:00
Ægir

98 Australia - Brisbane Reserves Premier League

Toowong Res.
14:00
Acacia Ridge Res.
Albany Creek Res.
14:00
Western Spirit Res.

453172 Macao - Primeira Division

CPK
18:00
Sporting Macau
Casa de Portugal
20:00
Lun Lok

69697 Vietnam - Women's National League

TKS Viet Nam W
16:00
Ha Noi W

338 Peru - Copa Bicentenario

Comerciantes Unidos
00:15
UTC Cajamarca
Molinos El Pirata
03:00
Cienciano

479 Japan - Japan Football League

Tokyo Musashino City
11:00
Nara Club
Kariya
13:00
TIAMO Hirakata

1233 Finland - Kolmonen

OsPa
16:00
RoPo
KoiPS
17:00
Finnkurd
JanPa
17:00
Loiske
Virkiä
18:00
Korsnas
ToTe
18:45
Töölön Taisto
FC Espoo
19:00
CLE
IkU
19:00
Tervakosken Pato
KaIK
19:00
Nykarleby IK
EsPa
19:30
EBK
Espoon Tikka
19:45
NuPS
Åland
20:00
JyTy Turku
TP-T
20:00
Tampere United